Czym jest liposukcja strzykawkowa i dla kogo jest odpowiednia?

Liposukcja strzykawkowa to popularna procedura medyczna skierowana do osób, które chcą pozbyć się warstw tłuszczu z konkretnych obszarów ciała. Choć zabieg ten cieszy się dużym zainteresowaniem, nie jest odpowiedni dla każdego. Dla kogo zatem jest przeznaczona liposukcja strzykawkowa? W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zabiegowi.

Czym jest liposukcja strzykawkowa i jak wpływa na ciało?

Liposukcja strzykawkowa to zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu nadmiaru tłuszczu z określonych części ciała za pomocą strzykawki. Celem procedury jest modelowanie ciała i redukcja tkanki tłuszczowej w miejscach trudnych do wysmuklenia, takich jak uda, brzuch, biodra, ramiona czy podbródek. Liposukcja strzykawkowa polega na wprowadzeniu cienkiej rurki, tzw. kaniuli pod skórę w miejscu nadmiernego nagromadzenia tłuszczu. Zabieg jest przeprowadzany pod znieczuleniem miejscowym. Następnie za pomocą strzykawki oraz zastosowaniu niewielkiego podciśnienia, tłuszcz jest zasysany i usuwany z organizmu. Skutkiem zabiegu jest utrata nadprogramowych kilogramów oraz wymodelowanie sylwetki. Liposukcja strzykawkowa nie wymaga rekonwalescencji i po całej procedurze może wrócić do codziennych obowiązków.

Dla kogo przeznaczona jest liposukcja strzykawkowa?

Liposukcja strzykawkowa jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które mimo diety i regularnej aktywności fizycznej nie są w stanie zrzucić zbędnych kilogramów z określonych partii ciała. Może być stosowana u pacjentów zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej. Ważne jest jednak, aby osoba decydująca się na tego typu zabieg była zdrowa, nie miała problemów z krzepnięciem krwi ani chorób przewlekłych uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu. Ostateczna decyzja powinna zapaść po konsultacji z doświadczonym kosmetologiem.

HIFU jako alternatywa dla liposukcji strzykawkowej

HIFU warszawa to doskonała alternatywa dla liposukcji strzykawkowej. Zabieg polega na wykorzystaniu fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości, która dociera na różne głębokości tkanek. Te skierowane do odpowiednich warstw skóry, podgrzewają tkankę, co prowadzi do naturalnej reakcji organizmu – produkcji kolagenu i elastyny. 

HIFU to bezpieczna i skuteczna metoda redukcji tłuszczu, dająca długotrwałe efekty. Oto inne zalety zabiegu.

    1. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu.
    2. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.
    3. HIFU może być przeprowadzane na skórze każdej części ciała, w tym twarzy, czoła, szyi, brzucha, ramion, ud, dekoltu i podbródka.
    4. Niewielki ból odczuwalny wyłącznie podczas zabiegu.
    5. Zabieg można przeprowadzać niezależnie od pory roku.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej posiada pewne przeciwskazania. Przede wszystkim procedurze nie powinny poddawać się osoby, u których stwierdzono nowotwór złośliwy. Nie zaleca się także przeprowadzać HIFU u pacjentów chorych na cukrzycę, schorzenia serca oraz hemofilię, a także tych zmagających się ze stanami zapalnymi i innymi zmianami skórnymi. Kobiety w ciąży i karmiące piersią również nie mogą być poddane zabiegowi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *