Jacek Łęski – kim jest ten znany dziennikarz? Kim była jego pierwsza żona i czy ma dzieci?

W naszym kraju nie brakuje uzdolnionych dziennikarzy, którzy zapadli w pamięć odbiorcom. Część z nich po latach sukcesów w branży mediowej decyduje się na otwarcie własnego biznesu. Jedną z takich osób jest Jacek Łęski. Ten znany dziennikarz obecnie działa w branży public relations. Wciąż jednak budzi zainteresowanie wśród internautów, którzy chcą dowiedzieć się o nim czegoś więcej. W odpowiedzi na liczne pytania pojawiające się w sieci przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na temat Jacka Łęskiego oraz jego życia – zawodowego i prywatnego. 

Jacek Łęski – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Jacek Łęski urodził się w Łodzi 16 stycznia 1965 roku. Niewiele możemy powiedzieć na temat jego dzieciństwa i młodości. W sieci można jednak znaleźć informacje o tym, że jest on absolwentem Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Mężczyzna jest nie tylko uznanym autorem książek, felietonów czy artykułów ale również jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w naszym kraju. 

Jacek Łęski – kariera

Jacek Łęski to polski dziennikarz i specjalista od public relations. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął w 1988 roku, pisząc dla Biuletynu Informacyjnego Zarządu Regionu Środkowowschodniego „Solidarność”. Następnie podjął pracę w redakcjach „Gazety Wyborczej”, „Życia Warszawy” oraz Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Współpracował również z tygodnikiem Solidarność. W latach 1994-1996 był jednym z prowadzących w Pulsie dnia. Pełnił rolę dziennikarza śledczego w dzienniku Życie.

Popularność zyskał dzięki serii artykułów dotyczących patologii na styku polskiej polityki i biznesu. Po odejściu z redakcji życie współpracował z Rzeczpospolitą, Radiem Plus i Gazetą Polską. Łęski prowadził również pierwszy program śledczy Raport Specjalny emitowany w 2001 roku. Współprowadził program Studio Polska, program ekonomiczny 5×5, Biznes Info, Info wieczór, Alarm!. Wiele osób kojarzyć może również Jacka Łęskiego z programów Woronicza 17 oraz W tyle wizji. Obecnie prowadzi własną firmę w branży public relations. Na swoim koncie ma również autorską książkę “Pokochać Ukrainę”

Jacek Łęski – rodzina

Jacek Łęski należy do grona osób, które starają się chronić swoją prywatność i niewiele mówią o swoich bliskich. Dlatego też informacje na temat jego rodziny są bardzo okrojone. Nie wiemy np. czy znany dziennikarz posiada rodzeństwo. Nie wiemy również kim jest i czym zajmuje się jego ojciec. W sieci możemy jednak znaleźć informacje na temat jego matki, ponieważ mężczyzna pożegnał ją publicznie, po tym jak zmarła na Covid-19. Matka Jacka Łęskiego była szefową Fundacji Inicjatyw Kulturalnych i redaktorem naczelnym Gazety Radomszczanskiej. Jacek Łęski napisał na Twitterze (obecnie platforma nosi nazwę X), że “Całe życie pomagała innym. Nie chciała się położyć pod respirator, bo uważała, że może być potrzebny komuś młodszemu.”. Do tragicznego wydarzenia w rodzinie Łęskiego doszło w lutym 2021. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jacek Łęski Opczowski (@jacekleski)

Jacek Łęski- stan cywilny

Kolejną kwestią, o którą często pytają miłośnicy Jacka Łęskiego jest jego stan cywilny. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w przypadku tego dziennikarza sytuacja jest dość dynamiczna. Wiemy o tym, że trzykrotnie był żonaty. Dwa z jego związków małżeńskich zakończyły się. Niestety, w sieci na próżno jest szukać informacji na temat pierwszej żony Łęskiego. Wiemy jednak, że jego drugą małżonką była Alina Łęska. Kobieta pochodzi z Ukrainy i była współautorką książk “Pokochać Ukrainę”. To małżeństwo jednak również nie przetrwało próby czasu. Trzecią i obecną żoną dziennikarza jest Małgorzata Opczowska. Kobieta jest prezenterką związaną z telewizją publiczną. Para wzięła ślub w sierpniu 2021 roku.

Jacek Łęski – dzieci 

Wiele osób, które śledziło i śledzi działalność dziennikarską oraz biznesową Jacka Łęskiego zastanawia się nad tym, czy mężczyzna jest ojcem. Znalezienie odpowiedzi na to pytanie nie jest łatwe, ponieważ Jacek Łęski należy do grona osób, które starają się chronić swoją prywatność. Niemniej jednak z jego artykułów oraz książek możemy wywnioskować, że jest ojcem syna z drugiego małżeństwa mężczyzny. Nie wiemy jednak ile lat ma chłopiec ani jakie nosi imię. Obecnie Jacek Łęski zajmuje się synem swojej aktualnej żony – Maksem. Chłopiec ma obecnie 7 lat i ma bardzo dobre relacje ze swoim ojczymem, co możemy zaobserwować na fotografiach zamieszczonych w sieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jacek Łęski Opczowski (@jacekleski)

Jacek Łęski – Facebook i Instagram

Wpisując w wyszukiwarkę Facebooka “Jacek Łęski” możemy otrzymać kilkanaście wyników wyszukiwania. Są to profile osób, które noszą to samo imię i nazwisko co znany dziennikarz. Żadne z kont nie należy jednak do niego. Mężczyzna posiada za to swoje konto na Instagramie, choć jest to raczej profil prywatny, nie służący do komunikacji z klientami czy miłośnikami jego książek i artykułów. Konto @jacekleski obserwuje bowiem niespełna 3 tysiące osób. Jacek Łęski nie jest więc jedną z tych osób, które wykorzystują możliwości jakie dają media społecznościowe do budowania swojej popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *