Katarzyna Barlińska vel P.S. Herytiera „Pizgacz” – Trylogia Hell: „Start a fire. Runda pierwsza” audiobook

Kim jest Katarzyna Barlińska vel P.S Herytiera – „Pizgacz”? O czym opowiada jej książka „Start a fire. Runda pierwsza”? Jak nazywają się pozostałe części trylogii? I gdzie znaleźć „Start a fire” audiobook za darmo? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Katarzyna Barlińska vel P.S. Herytiera „Pizgacz” – parę słów o autorce „Star a fire”

Zanim przejdziemy do tego jak znaleźć tytułowy audiobook za darmo, zaczniemy od krótkiego wprowadzenia. Należałoby bowiem najpierw wspomnieć nieco o „Pizgaczu” i „Start a fire”. Kim więc jest autorka, kryjąca się pod tak intrygującym pseudonimem? I o czym opowiada jej książka? Katarzyna Barlińska jest studentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako pisarka zadebiutowała w 2016 roku na platformie Wattpad. Znana pod pseudonimem Pizgacz autorka trylogii Hell, jak sama mówi, jest zakochana w swoim psie i we Wrocławiu, w którym uczy się i mieszka. Herytierę w pewien sposób można nazwać ikoną polskiego Wattpada. Jej książka pochłania czytelnika bez reszty, więc wcale nie trudno uwierzyć, że na wspomnianej platformie obserwuje ją ponad 100 tysięcy fanów.

Trylogia Hell – z jakich części składa się całość historii autorstwa Herytiery

Całość zaplanowanej powieści składa się z trzech tomów. Każdy z nich dzieli się na dwie części. „Start a fire Runda pierwsza” to pierwsza część pierwszego tomu trylogii Hell. Drugą częścią pierwszego tomu jest „Start a fire. Runda druga”. Następne pozycje trylogii to „Burn the Hell” (Runda trzecia i Runda czwarta) i „Extinguish the Heat” (Runda piąta i Runda szósta).

„Start a fire. Runda pierwsza” – pierwsza część pierwszego tomu trylogii Hell

Pierwsza część tomu „Start a fire” to początek upadku Victorii Clark, która nigdy nie należała do szczególnie rozważnych dziewczyn. Victoria Joseline Clark, bo tak w pełni nazywa się główna bohaterka, jest siedemnastolatką. Nie można jej zarzucić braku inteligencji, choć zawsze uważała się za osobę przeciętną i taką również prowadziła egzystencję. Dziewczyna niczym się nie wyróżniała z tłumu innych dzieciaków. Dzieciaki z małego miasteczka Culver City w stanie Kalifornia nie szukały wrażeń. Victoria Joseline Clark nigdy nie należała do ludzi, których życie składa się z elementów ekscytacji, pięknej i czystej miłości, gorących romansów lub zepsucia i podłości. Dziewczyny nie przygotowano na to, że czasami uczucia wybuchają nagle.

Nie nauczono jej, że będąc pełną skrajnych emocji nastolatką, wysoki chłopak z martwym spojrzeniem i zimnym uśmiechem może sprawić, że świat wokół zaczyna płonąć. Jej rodzice mieli jeden cel. Było nim wychowanie swoich dzieci na porządnych obywateli. Spędzając czas na rodzinnych kolacjach w towarzystwie troskliwej matki i ojca Victoria zupełnie nie wie, czego się spodziewać po chłopaku, który stał się jej ósmym grzechem głównym. Wyróżniający się z tłumu innych dzieciaków z małego miasteczka, słynącego z turystów i dobrego jedzenia, nastolatek uczestniczy bowiem w nielegalnych walkach bokserskich. Nienawidzi ich matka ― prawa ręka burmistrza miasta i oddana przyjaciółka funkcjonariuszy policji. Choć brzmi to dość banalnie, nie jest to stereotypowa historia dla nastolatków. Nie jest to książka o pięknej i czystej miłości. Jest to opowieść o tym, jak dziewczyna stara się, choć nie potrafi rozwiązać supła, który zawiązał się po tym, jak w wyniku pewnych słów i obecności w niewłaściwym miejscu, spojrzała w czarne jak noc oczy chłopaka, który wprowadza ją w świat, na który nie była gotowa. Victoria najchętniej cofnęłaby czas i uniknęła grzechu, którego nie chciała popełnić.

Błaga w myślach o rozgrzeszenie, bo mimo towarzystwa troskliwej matki i wiernego psa, nie jest w stanie postawić się tak silnemu uczuciu. O „Start a fire” słyszeliśmy od dawna i byliśmy ogromnie ciekawi tej historii, ponieważ stała się ona niekwestionowanym hitem jeszcze przed wydaniem w formach takich jak: tradycyjna, ebook i audiobook. Mimo, że jest to fikcja literacka, składa się ona z elementów tak rzeczywistych, że trudno oderwać się od niej choć na chwilę. Historia dziewczyny, która przez siedemnaście lat swojego życia uważała się za osobę niczym niewyróżniającą się z tłumu, a teraz błaga o rozgrzeszenie, bo wciągnęła się w kabałę tak wielką, że nie jest w stanie sama poradzić sobie z własnymi uczuciami, sprawia, że ta książka to fenomen. Ciekawi tej historii nie wiedzieliśmy, że to, co wcześniej opowiadała jej matka i przed czym ją ślepo przestrzegała, stanie się motywem przewodnim jej życia. Trudno nie mieć żadnych oczekiwań po przeczytaniu choć jednej recenzji tej powieści, więc jeśli liczysz na story, które wyrwie Cię z butów, zachęcamy do lektury!

„Start a fire” audiobook za darmo – gdzie znaleźć darmową książkę do słuchania

Gdzie znaleźć „Start a fire” audiobook za darmo? Najlepiej w legalnych bibliotekach internetowych, takich jak na przykład Audioteka. Jeśli masz zamiar zostać z tą historią na dłużej, znajdziesz w niej bowiem wszystkie części i tomy trylogii w wersji audiobooków. Możesz wykupić abonament i cieszyć się audiobookiem „Start a fire” po uiszczeniu zaledwie 29,90 zł miesięcznie bez limitu czasowego lub za 19,90 zł z dziesięciogodzinnym limitem miesięcznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *