Zapachy na wyjątkowe okazje. Jakie perfumy wybrać na ważny dzień?

Przed tobą ważne wydarzenie i chcesz się do niego dobrze przygotować? Nie zapomnij o wyborze odpowiedniego zapachu. Perfumy są tak samo ważne, jak szminka i lakier do paznokci, a może nawet ważniejsze.

Czym kierować się przy wyborze damskich perfum na specjalną okazję?

Na pewno nie powinno się lekceważyć własnych preferencji zapachowych i decydować się np. na modny produkt, do którego nie jesteś przekonana. Jeśli twoje ulubione perfumy damskie zawierają najwięcej nut kwiatowych, nie zmieniaj tego przyzwyczajenia. Możesz natomiast postawić na nieco bardziej egzotyczny zapach, o wyrazistej nucie serca.

Przy wyborze perfum na specjalną okazję nie lekceważ pory roku. Zima to czas na nieco cięższe perfumy orientalne, korzenne, z nutą aromatycznych przypraw, choć nie powinno w nich brakować swojskich kwiatów. Taki zapach będzie odpowiedni na wieczór sylwestrowy lub walentynki. Latem natomiast lepiej sprawdzą się lekkie perfumy owocowe i kwiatowe. Wybierz świeży zapach cytrusów, jeśli ważna okazja przypada na miesiące wakacyjne.

Trwałość zapachu niewątpliwie ma znaczenie. Tu musisz dokonać wyboru między wodą perfumowaną a toaletową.

Woda perfumowana czy toaletowa?

Kosmetyki zapachowe potocznie nazywamy po prostu perfumami. Mało kto się zastanawia, jaka jest różnica między wodą perfumowaną a toaletową. Warto ją jednak znać, bo ma ona decydujący wpływ na jakość i trwałość zapachu.

Woda perfumowana zawiera najwięcej olejków zapachowych, a ich stężenie wynosi 10-20% – zwykle jest to ok. 15%. Gwarantuje ono, że zapach będzie długotrwały i niezmienny.

Wody toaletowe zawierają zdecydowanie mniej olejków zapachowych. W zależności od jakości i marki kosmetyku może to być maksymalnie 15%, częściej jednak wartość ta bliższa jest dolnej granicy, czyli 5%.

Zapach wód perfumowanych jest intensywniejszy niż toaletowych i to one lepiej sprawdzą się przy ważnych okazjach. Wody toaletowe są lepszym wyborem na co dzień, a także na porę letnią, gdy ciężkie, intensywne zapachy się nie sprawdzają.

Wody perfumowane są zwykle droższe od toaletowych. Warto jednak mieć flakon (lub kilka) ulubionej firmy i stosować je właśnie na wyjątkowe okazje.

Czy dobre perfumy muszą być markowe?

Dobre perfumy to takie, które idealnie współgrają z zapachem ciała, utrzymują się na nim wiele godzin i pachną tak, jak lubimy. Jeśli uda nam się takie znaleźć, marka nie ma znaczenia.

Jednak poszukiwania idealnych perfum wcale nie są łatwe. Warto więc kierować się ich renomą, bo w przypadku perfum to bardzo istotna informacja. Prawdą jest też, że prestiżowe marki przykładają większą wagę do tworzenia kompozycji zapachowych i ich produkty są zwykle trwalsze.

Wśród damskich perfum dużą popularnością cieszy się na przykład J’adore Dior. To zapach stosunkowo lekki i świeży, ale na swój sposób wyjątkowy, bardzo dobrze sprawdzi się przy specjalnej okazji.

Miss Dior i Channel 5 to zapachy, które od lat są na topie. Mimo że trafiły już do kategorii legend, nie wychodzą z mody. Co więcej – kobiety sięgają po nie w przekonaniu, że właśnie tak pachnie sukces. Przy tym są to zapachy bardzo kobiece, wręcz zmysłowe. Dobrze sprawdzą się zarówno na gruncie zawodowym, jak i całkowicie prywatnym.

Czego kobiety oczekują od perfum?

Ładny zapach to nie wszystko, choć oczywiście ma znaczenie. Jednak kobiety, wybierając perfumy na specjalne okazje, chcą wysłać światu jasny przekaz: jestem pewna siebie i świadoma swojej wartości. Właśnie dlatego sięgają po perfumy, które jak najpełniej podkreślą ich kobiecość oraz zmysłowość.

Wybór zapachu na specjalną okazję ma jeszcze jeden ważny aspekt. Zapach jest jednym z bardzo łatwych do zapamiętania bodźców. Jeśli więc chcemy zapamiętać dany dzień szczególnie mocno – wybierzmy wyjątkowe perfumy. Dzięki nim wspomnienia będą wracać do nas przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *