5 zasad w pielęgnacji włosów, o których prawdopodobnie nie miałaś pojęcia! Sprawdź je!

Twoje włosy wciąż nie prezentują się tak, jak sobie założyłaś? Dbasz o nie, a efekty i tak nie powalają z nóg? Może popełniasz jakieś błędy, a może winowajcą złej kondycji Twojego włosa są źle dobrane kosmetyki? Tak czy inaczej sprawdź nasze porady zamieszczone poniżej, a być może uda Ci się wyciągnąć kilka kluczowych wniosków. Zadbaj o swoje włosy tak, by zawsze prezentowały się tak, jak sobie założyłaś!

Zasada 1: nie myj włosów codziennie!

Dla wielu kobiet piękna fryzura to odzwierciedlenie codziennej pielęgnacji. Jednakże mycie włosów codziennie i w dodatku w połączeniu wraz ze stylizacją nie zadziała na włosy korzystnie. Częste mycie nie  tylko nie sprzyja utrzymaniu włosów w dobrej kondycji, ale co ważne, znacząco je osłabia. W rezultacie włosy mogą bardziej się przetłuszczać, częściej wypadać, a także plątać się i rozdwajać.

Zamiast codziennego mycia zastosuj zatem płukanie ich chociaż co drugi dzień. Użyj do mycia delikatnego produktu. Sprawdzi się np. ziołowy szampon do włosów np. pokrzywowy, ze skrzypem polnym, czy rumiankiem. Umyj włosy dwa razy, a zobaczysz znaczącą różnicę w ich wyglądzie. Wiele stylistek już zastosowało ten trik sprawiając swoim klientkom mnóstwo radości z posiadanej fryzury. Myjąc włosy dwa razy możesz poczuć komfort posiadania świetnej fryzury także w swoim domu.

Zasada 2: Pomyśl o odżywce do włosów

Ale nigdy nie przesadzaj z ich nakładaniem. Po odżywkę sięgaj np. co drugie mycie tak, by nie obciążyć cienkich włosów. Nadmiar odżywek może także bardzo niekorzystnie wpłynąć na ich nadmierne przetłuszczania. Czasem mniej znaczy zdecydowanie więcej.

Zasada 3: Stosuj kosmetyki ochronne podczas stylizacji

Niestety gorące powietrze z suszarki, jak również nagrzana prostownica nigdy nie będą działać korzystnie na jakość naszych włosów. A zatem obowiązkowym akcesorium w kosmetyczce każdej włosomaniaczki powinien być spray do zastosowania na całe włosy, który podczas suszenia, stylizowania i prostowania pokryje włosy odpowiednią warstwą bezpiecznego środka.

Zasada 4: Oleje, olejowanie, jedwab, olej arganowy

Aby włosy były piękne i lśniące to warto pomyśleć o tym, by nakładać na nie oleje różnego typu. Niektóre warto umieścić tylko na końcach, by zapobiec ich rozdwojeniu i przesuszeniu. Inne można stosować na noc, by odżywić włosy i umożliwić im regenerację. Olejowanie włosów jest niezwykle modną metodą ich odżywienia i wprawienia je w wyśmienity stan delikatności i pięknego lśnienia. Jeśli marzy Ci się fryzura niczym z katalogów to olejowanie wykonaj na włosach przynajmniej raz w tygodniu.

Zasada 5: Odpowiednie akcesorium do czesania włosów

Jeśli chcesz, by Twoje włosy były w naprawdę dobrej kondycji to musisz zaopatrzyć się w odpowiedni grzebień lub szczotkę. Nie powinny być one wykonane z tworzyw sztucznych, jak również posiadać sztywne końce, które mogą naruszać delikatna skórę głowy. Zamiast tego lepiej zainwestować w szczotkę lub grzebień wykonany z naturalnego drewna. Takie akcesorium nie będzie ani łamało kruchych włosów, ani też plątało końcówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *