Top z dyspersją czy bez? Odkryj tajniki profesjonalistek

Szukając doskonałego sposobu na wykończenie manicure’u, warto zadać sobie pytanie, który produkt najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Dostępne na rynku topy z dyspersją lub produkty no wipe dostosowane są do różnych potrzeb. Dobrze jest zgłębić tajniki profesjonalnej stylizacji i poznać zalety topów hybrydowych, by znaleźć swojego sprzymierzeńca.

Manicure hybrydowy składa się z trzech elementów: bazy, koloru oraz topu. Rolą bazy jest zapewnienie przyczepności do płytki oraz jej ochrona przed silnymi składnikami lakierów. Pamiętaj, że przed jej nałożeniem powierzchnia paznokci musi być czysta i odtłuszczona, a także delikatnie zmatowiona pilnikiem. W porowatą płytkę produkt lepiej wniknie, zapewniając trwałość przez kilka tygodni. Top hybrydowy ma za zadanie ochronić stylizację przed czynnikami zewnętrznymi. Cienka warstwa produktu zapewnia nie tylko połysk, ale również zabezpieczenie przed odpryskami i ścieraniem się koloru. Efekt, jaki zapewni top, jest kwestią indywidualną, lecz jego nałożenie to niezbędny krok w stylizacji.

Matowy top do hybryd

Matowy top do hybryd

Co to jest top z warstwą dyspersyjną?

Lakiery hybrydowe mają warstwę dyspersyjną, którą aktywuje światło UV. Po utwardzeniu hybryda nie tylko zmienia stan z ciekłego na stały, ale także delikatnie się lepi. To właśnie dyspersja. Jej zadaniem jest „sklejenie” ze sobą warstw manicure’u i stworzenie idealnego połączenia. Top jest ostatnim elementem stylizacji, dlatego warstwę dyspersyjną należy z niego usunąć. Zrobisz to przy pomocy płatka kosmetycznego nasączonego płynem odtłuszczającym. Pozbycie się lepkiej warstwy odsłania głęboki połysk lakieru i zapewnia efekt finalny. Zrób to precyzyjnie, zwłaszcza przy skórkach, by uniknąć przyklejania się pyłków i innych zanieczyszczeń.

Top z warstwą dyspersyjną czy bez? Poznaj zalety obu produktów

Top no wipe rewolucjonizuje świat manicure’u. To produkt, który nie ma dyspersji, zatem hybryda jest gotowa od razu po wyjęciu dłoni z lampy LED. Wiele z nas wybiera go ze względu na szybkość aplikacji oraz naturalny wygląd. Top bez warstwy dyspersyjnej może być doskonałym wyborem dla osób ceniących prostotę i oszczędność czasu. Jednak top no wipe może uchodzić za nieco mniej trwały niż klasyczny top, który jest niekwestionowanym liderem wśród stylistek paznokci. Jego specjalna formuła tworzy warstwę na powierzchni lakieru, zapewniając długotrwałe efekty i doskonałą ochronę koloru. Ponadto skład tradycyjnych topów jest delikatniejszy niż tych bez przecierania. Jeśli Twoja płytka jest wrażliwa, wybierz top z linii hipoalergicznej, który sprawdzi się również po uczuleniu na hybrydę. Topy zarówno z dyspersją, jak i no wipe znajdziesz w sklepie Cosmetics Zone. Sprawdź, który najlepiej spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania.

Top coat z dyspersją – idealny top do zdobień

Warstwa dyspersyjna ma jeszcze jedną funkcję. Top z dyspersją pozwala na aplikację zdobień, takich jak niezwykle modne brokatowe pyłki. Jak osiągnąć świetlisty efekt lustra? Wystarczy, że po utwardzeniu posypiesz paznokcie pyłkiem i delikatnie dociśniesz je specjalnym aplikatorem lub opuszkiem palca. Drobinki przykleją się do lepkiej warstwy, tworząc wyjątkowe zdobienie. Na koniec pokryj całość jeszcze jedną warstwą topu, tym razem ścierając dyspersję przy pomocy wacika po wyjęciu dłoni z lampy. Innym pomysłem na oryginalne wykończenie jest wykorzystanie matowego topu. Ten prosty trik sprawi, że nawet jednolity kolor zyska głębię i niebanalną elegancję.

W końcowym rozrachunku wybór między topem z dyspersją lub bez niej nie musi być trudny. To kwestia indywidualnych preferencji oraz oczekiwań co do efektu. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, precyzyjne nałożenie topu zapewni Twoim paznokciom piękny wygląd, a stylizacji idealny połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *