Dlaczego i kiedy warto powiększyć piersi?

Chirurgiczne powiększanie piersi to jeden z najczęściej wybieranych przez kobiety zabiegów chirurgii plastycznej. Obecnie nie jest już zarezerwowany wyłącznie dla gwiazd ekranu czy plotkarskich magazynów i korzystamy z niego powszechnie chcąc zapewnić sobie wygląd o jakim marzymy. Kiedy jednak warto zdecydować się na powiększanie piersi? Dlaczego warto to zrobić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Co warto wiedzieć o zabiegu powiększania piersi?

Powiększanie piersi to operacja plastyczna, która przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Polega na zwiększeniu ich rozmiaru poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej lub specjalnych, silikonowych implantów. Mogą mieć one różne rozmiary i kształty, dzięki czemu pacjentka może zdecydować o tym, czy zależy jej na bardziej naturalnym wyglądzie czy też na widocznie powiększonych, jędrnych i krągłych piersiach. Podczas zabiegu lekarz tworzy niewielkie nacięcia, umożliwiające umieszczenie implantów pod gruczołem piersiowym lub mięśniem piersiowym. Wybór lokalizacji implantów zależy od indywidualnych preferencji pacjentki i zaleceń lekarza. Po zabiegu pacjentka przechodzi kilkudniową rekonwalescencję, musi również nosić specjalną bieliznę, która umożliwi utrzymanie piersi we właściwym położeniu oraz wspomaga prawidłowe umiejscowienie implantów. Zabieg przeprowadzany w profesjonalnej klinice wiąże się z niewielkim ryzykiem powikłań, choć niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie ich wykluczyć. Zobacz więcej infomacji o zabiegu – https://www.drszczyt.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna-piersi/powiekszanie-piersi-implantami.

Kiedy warto powiększyć piersi?

Istnieje wiele sytuacji, w których warto wykonać zabieg powiększania piersi. Wśród najczęściej wymienianych przez pacjentki znajdują się:

  • Niezadowolenie z wyglądu lub rozmiaru biustu: to najczęstsza przyczyna, jaką wymieniają kobiety. Wiele pań nie czuje się komfortowo posiadając małe piersi i marzy o tym, by nadać swojemu ciału bardziej kobiecych kształtów.
  • Asymetria piersi: zdarza się, że jedna z piersi kobiety jest znacznie większa od drugiej co jest widoczne i problematyczne, np. podczas wyboru biustonosza. Zabieg powiększania piersi pozwala zniwelować te różnice.
  • Utrata jędrności: karmienie piersią oraz upływający czas sprawiają, że piersi przestają być jędrne. Osłabione mięśnie klatki piersiowej czy wiotczejąca skóra sprawiają, że pacjentki nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Wszczepienie implantów pozwala to zmienić.
  • Rekonstrukcja po operacjach: nowotwory piersi wciąż należą do jednych z najczęściej występujących. Zdarza się, że wymagają usunięcia całej piersi lub części gruczołu. Zabieg rekonstrukcji piersi również polega na wszczepieniu implantu i pozwala odzyskać kobietom wygląd sprzed choroby.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu powiększenia piersi może mieć dla kobiety wiele pozytywnych konsekwencji. Przede wszystkim jest to sposób na pokonanie swoich kompleksów. Panie, które zdecydowały się na taką operację często twierdzą, że dzięki niej zapomniały o niezadowoleniu ze swojego wyglądu i czują się dobrze w swoim ciele. Operacja ta może pozytywnie wpłynąć także na pewność siebie kobiety. Po zabiegu powiększenia piersi kobiety czują się bardziej atrakcyjne. Nie mają problemu z tym, by założyć bluzkę z dekoltem czy bikini. Bardzo często powoduje to znaczną poprawę ich samooceny. Zabieg operacyjnego powiększenia piersi może być również sposobem na uporanie się z negatywnymi konsekwencjami leczenia onkologicznego. Wiele pań czuje, że dzięki niemu zamknęły ten trudny etap i mogą cieszyć się zdrowiem i pełnią życia.

Podsumowując, zabieg powiększenie piersi jest jednym z tych, które pozwalają odzyskać kobietom atrakcyjny wygląd, dobre samopoczucie oraz pewność siebie. Nic więc dziwnego, że cieszy się on sporym zainteresowaniem. Jednocześnie jednak musimy pamiętać, że jest to chirurgiczna interwencja w ciało i być świadomymi ewentualnych konsekwencji jakie może nieść za sobą operacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *