Dlaczego warto wykonać laserową korekcję wady wzroku?

W dzisiejszych czasach wady wzroku takie jak krótkowzroczność czy nadwzroczność stają się coraz powszechniejsze. To poważny problem, który coraz częściej dotyka dzieci i młodych ludzi. Tymczasem wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, które posiadamy. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się w jaki sposób go rozwiązać. Jednym ze skutecznych sposobów leczenia wad wzroku jest laserowa korekcja. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Jakich? Przekonajmy się.

Czym jest laserowa korekcja wady wzroku?

Laserowa korekcja wady wzroku to zabieg medyczny, który przeprowadza się w przypadku osób dorosłych, których gałki oczne zakończyły już swój rozwój. To innowacyjna technika, która umożliwia trwałe poprawienie ostrości widzenia bez konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. W skrócie, polega na użyciu precyzyjnego lasera, za pomocą którego dokonuje się zmiany kształtu rogówki oka, eliminując wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm.Sama procedura jest stosunkowo krótka (trwa zaledwie kilka lub kilkanaście minut) i bezbolesna. Jednocześnie wyróżnia się dużą skutecznością a jej efekty są trwałe. Wybierając sprawdzone gabinety takie jak okulista Gdańsk możemy mieć pewność, że odzyskamy upragnioną ostrość wzroku.

Bezsprzeczna skuteczność

Laserowa korekcja wzroku to jedna z metod, która już od wielu lat jest udoskonalana. Wprowadzane są coraz to nowsze metody oraz typy laserów, dzięki czemu daje ona bardzo dobre efekty, które są zauważalne praktycznie od razu i utrzymują się przez długi czas. Jednocześnie jest to procedura, która jest całkowicie bezpieczna. Laser działa bardzo szybko i precyzyjnie, eliminując wady refrakcji. Cała procedura trwa zazwyczaj kilka minut, a pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności prawie od razu po zabiegu. Pacjent już po kilku godzinach obserwacji może wrócić do domu. Renonwalescencja to tym zabiegu nie jest uciążliwa, wymaga jedynie stosowania kropli nawilżających czy też unikania intensywnego światła słonecznego. Warto wspomnieć, że komplikacje związane z tą procedurą medyczną praktycznie nie występują, choć niestety istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania laserowej korekcji wzroku. Wśród nich wymienić możemy chociażby schorzenia takie jak jaskra, zaćma, odwarstwienie siatkówki, zespół suchego oka, choroby naczyniowe oka.

Niezależność i swoboda

Jednym z powodów, które mogą nas skłonić do wykonania laserowej korekcji wzroku jest bez wątpienia możliwość rozstania się z okularami i soczewkami. W przypadku wad do ok +/- 10 dioptrii możliwe jest całkowite usunięcie wady wzroku. Oznacza to, że pacjenci, którzy zdecydowali się na ten zabieg odzyskują pełną ostrość widzenia. Mogą swobodnie uprawiać sport, cieszyć się aktywnym trybem życia i nie martwić się o utratę okularów w niewłaściwym momencie. Dla wielu osób jest to źródłem ogromnej radości i satysfakcji.

Inwestycja w przyszłość

Wiele osób, które rozważają korekcję wzroku nie decyduje się na wykonanie tego zabiegu ze względu na koszty, które muszą ponieść. Korekcja wzroku w większości przypadków nie jest bowiem refundowana. Warto jednak mieć świadomość, że tak naprawdę jest to inwestycja w przyszłość. Soczewki to koszt od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie, oprawy okularowe również kosztują niemało, podobnie jak szkła, które trzeba wymieniać, ponieważ noszenie okularów korekcyjnych zazwyczaj nie zatrzymuje rozwoju wady. Gdy weźmiemy to pod uwagę może okazać się, że zabieg korekcji wzroku, którego efekty są trwałe jest opłacalny, ponieważ jego koszt jest zdecydowanie niższy niż wydatki na szkła i soczewki, które musielibyśmy ponosić przez całe swoje życie.

Podsumowując, laserowa korekcja wad wzroku to innowacyjny i skuteczny zabieg, który może znacząco poprawić jakość życia osób z problemami refrakcyjnymi. Skuteczność, wygoda oraz możliwość pozbycia się okularów to tylko niektóre z powodów, dla których warto rozważyć ten zabieg. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na jego wykonanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *